FOTOVOLTAIKA NA ZAHRADĚ

Uvažujete o vlastní fotovoltaice, ale máte malou, nebo nevhodnou střechu. Fotovoltaika se dá umístit i jinam než na střechu. Přečtěte si článek a zjistěte jaké jsou možnosti pro umístění fotovoltaiky.

Možností kam umístit svojí fotovoltaickou elektrárnu je opravdu mnoho. Dotační program Nová Zelená Úsporám omezuje umístění fotovoltaiky na plochy, kde by bránila růstu vegetace.

Vedlejší stavby

Pro umístění fotovoltaické elektrárny se dají využít vedlejší stavby jako jsou garáže, pergoly apod. Využití plochy garáže je velmi vhodné, protože její rozměry nebývají příliš malé a proto se již instalace vyplatí. Umístění fotovoltaiky na pergolu se na první pohled nemusí zdát jako vhodná varianta, ale při vhodném provedení se může jednat o velmi designové řešení a v létě se pod fotovoltaikou také příjemně ochladíte. 

plot

Plot je velká nevyužitá plocha, která je taktéž vhodná pro fotovoltaiku. Ovšem plot musí být dobře směrovaný a neměli by před ním růst keře, nebo stromy, které by stínily slunci. Fotovoltaika se dá instalovat i na již stávají ploty, takže se nemusíte bát, že by se nenašlo řešení přímo pro vás na míru.

fasáda

Fasáda je jednou z největších ploch na domě, která je vhodná pro instalaci fotovoltaiky. Fotovoltaika na fasádě vypadá velmi pěkně a je možné toto řešení zpracovat do velmi zajímavého designu. Je opět důležité vybírat vhodný směr fasády a fasáda by neměla být zastíněná okolními stavbami, nebo stromy.

ZÍSKEJTE NABÍDKU NA MÍRU

PŘIHLASTE SE K ODBĚRU NOVINEK

Ať vám nic neunikne

Chcete-li vyplnit tento formulář, prosím povolte v prohlížeči JavaScript.

KONTAKT

Copyright Reenergy s.r.o. 2023