OHŘEV VODY

Uvažujete o využití fotovoltaiky pro ohřev vody? Jedná se o jednu z nejlevnějších variant. Na ohřev vody fotovoltaikou můžete získat dotaci až 35 000Kč z programu Nová Zelená Úsporám.

PŘÍMÝ OHŘEV VODY

Vodu můžete ohřívat fotovoltaikou napřímo a tím ušetřit za střídač a baterie. Energie vyrobená fotovoltaikou je přes regulátor ukládána přímo do teplé vody v bojleru. Není třeba, aby energie byla vedena přes střídač, protože není dodávána do sítě, je rovnou vedena do bojleru, kde se uloží do teplé vody, kterou poté můžete využít. Pokud nesvítí slunce? Ve chvílích, kdy je zataženo, nebo je noc, je voda v bojleru ohřívána z elektrické sítě a vy se nemusíte bát, že by jste se museli umývat studenou vodou. 

fotovoltaika vs termické solární panely

Nemůžete se rozhodnout mezi fotovoltaikou a termickými solárními panely? Jaký je v nich rozdíl? Solární termické panely ohřívají vodu přímo, ta je přivedena do trubic, které jsou umístěny na slunném místě a zde je voda ohřáta. Naproti tomu fotovoltaické panely vyrábí elektřinu, která je v případě ohřevu vody, přivedena do bojleru, kde je přeměněna na teplo. Fotovoltaika se nepřehřívá na rozdíl od termických solárních panelů, kde může teplota stoupnout až na 200°C a proto je potřeba je chladit speciální chladicí kapalinou. Pokud je teplota v bojleru dostatečně nahřátá, regulátor fotovoltaiku odpojí a voda se přestane ohřívat. Termické systémy neohřívají vodu při špatném počasí, kdežto fotovoltaika stále vyrábí, přestože méně než za slunného počasí. 

fotovoltaika s baterií a ohřevem vody

Ohřev vody se dá využít i u fotovoltaického systému s baterií. V tomto případě není ohřev vody považován za primární a voda je ohřívána pouze v případě, že kapacita baterií je již naplněna. Tento systém je vhodný například pokud vám distributor nepovolí přetoky do sítě. Takto využijete svoji fotovoltaiku naplno.

ZÍSKEJTE NABÍDKU NA MÍRU

PŘIHLASTE SE K ODBĚRU NOVINEK

Ať vám nic neunikne

Chcete-li vyplnit tento formulář, prosím povolte v prohlížeči JavaScript.

KONTAKT

Copyright Reenergy s.r.o. 2023