PRODEJ PŘEBYTKŮ

Fotovoltaiky na střeše domu nebo na jiném místě mají schopnost produkovat elektrickou energii z slunečního záření. Co se však stane, když vaše solární systém vyprodukuje více elektřiny, než spotřebujete? Zde přichází do hry možnost prodeje přebytků z fotovoltaiky. V tomto článku se podíváme na to, co to znamená, jak to funguje a jak můžete těžit z prodeje přebytků solární energie.

Co je Prodej Přebytků z Fotovoltaiky?

Prodej přebytků z fotovoltaiky se týká situace, kdy váš solární systém produkuje více elektřiny, než spotřebováváte v domácnosti. Tato nadbytečná energie se může buď ukládat do bateriového úložiště pro pozdější použití, nebo být odeslána zpět do elektrické sítě.

Finanční Výhody

Prodej přebytků elektřiny z fotovoltaiky do elektrické sítě může výrazně snížit vaše elektrické účty a dokonce vám přinést finanční zisk. Když vaše solární panely vyprodukuji více elektřiny, než spotřebujete, tuto nadbytečnou elektřinu můžete prodat vašemu energetickému dodavateli nebo do místní sítě. To znamená, že budete mít měsíční příjem z prodeje elektřiny.

omezení

Prodej přebytků do sítě nemusí být samozřejmostí. Pokud se nejedná o podnikatelský záměr, je pro majitele fotovoltaiky nejvýhodnější spotřebovat co možná největší množství vyrobené elektřiny u sebe doma a prodej přebytků je až poslední možnost. Prodej přebytků nemusí být vždy povolen ze strany majitele rozvodné sítě, proto je třeba žádat o povolení připojení fotovoltaiky. Výkup přebytků může zařizovat přímo váš dodavatel energií, nebo stále přibývá více firem, které se zabývají přímo výkupem přebytků.

ZÍSKEJTE NABÍDKU NA MÍRU

PŘIHLASTE SE K ODBĚRU NOVINEK

Ať vám nic neunikne

Chcete-li vyplnit tento formulář, prosím povolte v prohlížeči JavaScript.

KONTAKT

Copyright Reenergy s.r.o. 2023